W dniu 5 października 2024r. w Centrum Kultury odbyły się obchody Jubileuszu 25-lecia działalności artystycznej Zespołu „Olga”.

Zespół „Olga” od 22 lat czynnie związany jest z Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Założycielami zespołu są Józefa Zalejska i Bolesław Sajdak. Zespół rozpoczął działalność na Osiedlu Krzeszowskim przy Parafii p.w. N.S.P. J. Pierwszy występ odbył się 24 października 1999 r. W ciągu 25 lat zespół miał okazję i zaszczyt występować w różnych przeglądach zespołów ludowych, godnie reprezentując Kamienną Górę.

Do większych osiągnięć zespołu należy występ z 7 października 2018 r. na XI Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska we Wrocławiu. Festiwal odbył się w Operze Wrocławskiej, gdzie Zespół „Olga” wystąpił przy pełnej widowni.

Obchody jubileuszu uświetniły występy zaproszonych zespołów ludowych. Na scenie kamiennogórskiego Centrum Kultury zaprezentowały się Złote Nutki z Przedwojowa, Zespół Wrzos z Lubawki, Zespół Biesiadny ze Świdnika, Zespół Zgoda z Chełmska Śląskiego oraz dzisiejsi jubilaci.