Zapraszamy 13 Lutego 2024 o godz. 16.00 na wernisaż wystawy fotografii pt. „Zapisane w krajobrazie” do GALERII CENTRUM.

Wystawa będzie dostępna do zwiedzania od 13 lutego do 15 marca 2024 r.
Galeria Centrum Kultury, I piętro, wejście A i C
Wstęp wolny.

Prezentowana wystawa jest efektem trzech weekendowych plenerów sekcji fotograficznej Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jeleniej Górze, Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych, które odbyły się w kilku ostatnich latach.

Ich tematami przewodnimi były:” obecność”, „miejsce” i „znaki przestrzeni”, których egzemplifikacji wizualnych autorzy poszukiwali w Michałowicach, Miedziance, Janowicach i Rudawach Janowickich.

Wystawa pokazuje nie tylko artystyczne efekty pobytu w ciekawych miejscach, ale też jakiś rodzaj wyczulenia na pamięć tych miejsc, na zapisane w nich rozmaite historie. Uczestnicy patrzyli trochę obrazami przeszłości widząc to co realne. Dostrzegali zarówno wzniosłość Natury jak i jej codzienne zmagania z Kulturą, tworząc bogaty materiał do przemyśleń i refleksji – zaprasza Janina Hobgarska – członkini Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii, propagatorka sztuki współczesnej, kurator wystaw.