Wystawa „Psst…! – sztuka w sprayu” została przygotowana w ramach działalności młodzieżowej pracowni plastycznej w Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

14 czerwca 2024 | 17:00
Miejsce: Centrum Kultury w Kamiennej Górze

Galeria Centrum, I piętro, sala 317.

O tematyce prac zdecydowali sami twórcy, a w związku z tym, że w zróżnicowanej grupie młodych artystów nie każdy dopuszcza możliwość pójścia na kompromisy, tematy wystawy są dwa: zwierzęta i muzyka.

Autorzy to uczestnicy stałych zajęć plastycznych prowadzonych w CK. Są młodzieżą aktywnie zaangażowaną w życie pracowni, a w zasadzie współtworzącą ją. Z radością i pasją poznają nowe techniki bezlitośnie odrzucając te „niepasujące” i „niewygodne” rozwijając swój warsztat według własnych ambicji i upodobań.

Swoją przygodę z technikami typowymi dla street artu niektórzy autorzy wystawy rozpoczęli już kilka lat temu od warsztatów nanoszenia farb na tkaniny (torby, koszulki) przez samodzielne tworzenie i wycinanie szablonów aż po malowanie plakatów z ich użyciem. Dla innych były to pierwsze próby malowania z zastosowaniem narzędzi i materiałów charakterystycznych dla sztuki graffiti. Dzisiaj chcemy przedstawić szerszej publiczności ich pierwsze wielkoformatowe prace.

Opiekunką grupy jest Anna Nelke, animatorka kultury CK, współtwórczyni grupy nieformalnej GottesbergArt Kolektyw zajmującej się street artem i edukacją regionalną.