W Galerii Centrum w Centrum Kultury w piątek 26 lipca odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Waclawski photography pt. „Czas przestrzeń – Okiem Łukasza Wacławskiego”.

Zapraszam do Centrum Kultury w Kamiennej Górze gdzie do końca wakacji można będzie zobaczyć moją wystawę fotograficzną – zaprasza Łukasz Wacławski.

Od najmłodszych lat pasjonuje się fotografią. W 2006 roku swoje dzieła prezentował na Przeglądzie Twórczości Plastyków Ziemi kamiennogórskiej. Dopiero po siedemnastu latach po raz kolejny można było oglądać jego zdjęcia na wystawie zbiorowej w kamiennej górze. W fotografii najbardziej pasjonuje się portretem, ponieważ dzięki niemu, jak mówi, może przez oczy zajrzeć do czyjejś duszy i tym samym dotrzeć do najskrytszych jej zakamarków. Jednak najbardziej lubi klimat mroczny, czarno-biały, tajemniczy, niedopowiedziany. Cały czas doskonali swój warsztat w celu uzyskania jak najlepszego efektu – efektu, który „namalował” w swojej głowie na długo przed przyłożeniem aparatu do oka.

Technika, której nadal się uczę i staram się ją doprecyzować z każdym kolejnym wykonanym kadrem to technika „podwójnej ekspozycji” wykonywana bezpośrednio w aparacie. Ten sposób fotografii umożliwia całkowitą swobodę przekazu, w pełni odpowiada za wizję artystyczną osoby fotografującej i pozwala łamać wszelkie reguły – mówi Łukasz Wacławski.

Fotografia na długim czasie naświetlania jest szczególnym typem fotografii – dodaje Wacławski. Dobra znajomość aparatu oraz wszystkich ustawień jest tu kluczowa. Wizja na taki sposób przekazu obrazu wzięła się z chęci pokazania czasu, ale nie zamrażając obrazu. Zwracam uwagę na fakt przemijania czasu – podsumowuje autor wystawy.

Więcej o wystawie na naszej stronie:

fot. Katarzyna Szewczyk, Marcin Jaksoń, Andrzej Kędzia