Nareszcie jest! Długo wyczekiwana przez wszystkich gra zatytułowana „Bolko’s Quest” zostanie po raz pierwszy zaprezentowana publiczności. Gra została stworzona w kamiennogórskim Centrum Kultury przez uczestników zajęć wakacyjnych 2023, czyli podczas naszych letnich akademii – plastycznej i multimedialnej.

Letnia Akademia Plastyczna to cykl warsztatów artystycznych powadzonych w pracowni plastycznej, które skierowane były zarówno do początkujących jak i zaawansowanych młodych plastyków. W ciągu sześciu spotkań uczestnicy wykonali m. in. elementy tła, scenografii i zaprojektowali postaci do gry komputerowej.

Letnia Akademia Multimedialna prowadzona była w pracowni komputerowej i w studiu nagrań . Celem zajęć było stworzenie komputerowej mini-gry dla dzieci. Zajęcia łączyły grafikę komputerową, animację poklatkową i programowanie. Stworzono również efekty dźwiękowe do gry z wykorzystaniem możliwości studia nagraniowego.

Wspólnym elementem łączącym letnie akademie była edukacja regionalna, co sprawiło, że gra stworzona przez dzieci zawiera elementy związane z Kamienną Górą. Dzięki temu młodzi mieszkańcy lepiej poznali swoją „mała ojczyznę” i mają swój wkład w promowanie lokalnych atrakcji.

Podczas premiery, oprócz prezentacji gry i gameplay, odbędą się wywiady z młodymi twórcami oraz turniej gier retro.
Premiera „Bolko’s Quest” już 23 stycznia o godzinie 12.00 w sali 421 Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy brali udział w tworzeniu gry lub po prostu są ciekawi efektu.