Zapraszamy na koncert muzyki klasycznej pt. „Cztery Pory Roku”. W niedzielę 17 marca w Centrum Kultury w Kamiennej Górze wystąpi duet: Marcin Zdunik oraz Lilianna Stawarz.

17 MARCA 2024, godz. 17.00
WSTĘP: Zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do Centrum Kultury.
MIEJSCE: Centrum Kultury w Kamiennej Górze ul.T. Kościuszki 4, sala widowiskowa, I piętro

Wystapią:
Marcin Zdunik – wiolonczela
Lilianna Stawarz – klawesyn

W programie:
A. Vivaldi Cztery Pory Roku – (aranżacje M. Zdunik/L. Stawarz)
Lilianna Stawarz jest kierownikiem artystycznym Festiwalu Oper Barokowych oraz kierownikiem muzycznym orkiestry Royal Baroque Ensemble. Jest także cenioną klawesynistką oraz pedagogiem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Odznaczona tytułem profesora belwederskiego, pełni również funkcję kierownika Międzywydziałowego Zakładu Muzyki Dawnej na UMFC.
Związana z Warszawską Operą Kameralną przez 26 lat, współpracując z zespołem muzyki dawnej Il Tempo. Współpracowała z nimi przy licznych nagraniach płytowych i radiowych, koncertując zarówno w kraju, jak i za granicą, na renomowanych festiwalach, między innymi w Brukseli, Moskwie, Berlinie czy Nowym Jorku.

Jako kierownik artystyczny, zrealizowała 6 płyt kompaktowych „Opera Omnia Mielczewskiego” oraz płytę z utworami polskiego baroku Damiana Stachowicza. Otrzymała nagrodę Fryderyk 2018 w kategorii Album roku – Muzyka Dawna za album „life” z Oratorium Antonio Caldary „Maddalena ai piedi di Cristo”, wydany przez Polskie Radio.
Marcin Zdunik to polski wiolonczelista, ceniony solista i kameralista, a także utalentowany improwizator i kompozytor. Jego wyjątkowe umiejętności zaowocowały zaproszeniami do udziału w renomowanych festiwalach muzycznych, takich jak BBC Proms w Londynie czy Progetto Martha Argerich w Lugano.

Laureat Grand Prix VI Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (2007) oraz zwycięzca konkursu New Talent w Bratysławie (2008), Marcin Zdunik zyskał uznanie jako solista, występując w prestiżowych salach koncertowych, takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Konzerthaus w Berlinie czy Rudolfinum w Pradze.

Współpracował z wieloma znakomitymi zespołami i dyrygentami, takimi jak Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestra Kameralna Unii Europejskiej czy Sinfonia Varsovia. Nagrał liczne albumy płytowe, za które trzykrotnie otrzymał nagrodę Fryderyk. Ponadto, w 2009 roku został wyróżniony przez TVP Kulturę.

Jako kompozytor, Zdunik stworzył wiele dzieł, w tym Koncert wiolonczelowy „Ghosts of the past” (2021) czy Kwartet fortepianowy (2022), oraz muzykę do spektakli teatralnych. Obecnie prowadzi klasy wiolonczeli na Akademii Muzycznej w Gdańsku i Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie w 2021 roku otrzymał tytuł profesora sztuki.

INFORMACJE: