Zapraszamy na monodram „Kontrabasista” w interpretacji Krzysztofa Rogacewicza!

16 czerwca 2024 | 18:00
Miejsce: Centrum Kultury w Kamiennej Górze
Bilety do nabycia w Centrum Kultury oraz na stronie: https://centrumkulturykg.kupbilecik.pl/

Sala widowiskowa Centrum Kultury, I piętro, wejścia A i C (winda)

„Kontrabasista” to opowieść o muzyku, który zajmuje najniższe piętro orkiestrowej hierarchii. Spektakl, dopracowany w każdym szczególe, przenosi widzów do pokoju pechowego bohatera, którego życie jest podporządkowane najbardziej niewdzięcznemu z instrumentów – kontrabasowi. Ten instrument, choć często pomijany i pogardzany, staje się centrum scenicznych wydarzeń, komentując (zarówno niemo, jak i szyderczo) wszystkie porażki, zawody i niezrealizowane marzenia bohatera.

Narracja przetykana muzycznymi dygresjami to swoista spowiedź, pełna autorefleksji i prób nadania sensu przeciętnemu życiu muzyka. Jego wspomnienia z kariery, miłosnych relacji oraz specyfiki muzycznego świata, stają się coraz bardziej goryczkowate i pełne samotności z każdą kolejną szklanką alkoholu.

Krzysztof Rogacewicz, na co dzień aktor Teatru Maska, jak przysłowiowy człowiek orkiestra, tworzy na scenie świat tętniący ruchem, emocjami i muzyką. Każdy rekwizyt – krzesło, ręcznik, szklanka – jest teatralnie umotywowany, budując krajobraz życia tytułowego muzyka, który jest nudny, monotonny, ale zarazem frapujący i przejmujący swoją banalnością.

Nie przegapcie tego niezwykłego spektaklu, który przywodzi na myśl gorzko-dowcipne dramaty obyczajowe amerykańskiego kina niezależnego. To historia pełna humoru, goryczy ale i wzruszeń, której nie można przegapić!

Do zobaczenia na spektaklu!