26 WRZEŚNIA 2024 r. o godz. 16.30 zapraszamy do Galerii Centrum Centrum Kultury w Kamiennej Górze na wernisaż wystawy Jolanty Wdowczyk pt. „RAZ JESZCZE”.

Wystawa jest częścią 51. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Włókna – KOWARY 2024.

Prace, które autorka prezentuje na wystawie „RAZ JESZCZE”, to zbiór artystycznych wspomnień. Większość prac eksponowana była w ramach Festiwalu Sztuki Włókna, ale są też prace, które gościły już w innych galeriach i muzeach. Na wystawie znajdują się prace wykonane w różnych technikach. Jest grafika na lnie, batik, prace z pogranicza rzeźby i tkaniny oraz „mój autorski yarnbombing”, gdzie włóczka staje się „nicią przewodnią”.

dr Jolanta Wdowczyk jest absolwentką IWA Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W 1990 r. ukończyła studia podyplomowe w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stopień naukowy doktora w dziedzinie sztuk plastycznych uzyskała w 1998 r. na Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu. Od 1990 r. pracuje na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uprawia szeroko rozumianą grafikę, rysunek, tkaninę artystyczną, asamblaż i fotografię. Jest autorką wystaw indywidualnych i uczestniczką wystaw zbiorowych. Jest laureatka nagród i wyróżnień. Należy do Sekcji Tkaniny przy Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków.