LETNIA AKADEMIA FOTOGRAFICZNA | 8-10 LIPCA
czyli Wakacje w Centrum Kultury.

Wakacyjną przygodę z fotografią w Centrum Kultury w Kamiennej Górze rozpoczęliśmy od warsztatów dotyczących budowy aparatów fotograficznych. Poznaliśmy aparaty różnej konstrukcji od urządzeń analogowych do cyfrowych rozwiązań. Dla większości uczestników był to pierwszy kontakt z fotografią analogową, ale również cyfrową.

Drugiego dnia zajęć wybraliśmy się na fotograficzny plener gdzie uczestnicy zajęć mogli przetestować w praktyce zdobyte już umiejętności. Korzystając z pięknej pogody zapełniliśmy wszystkie klisze i karty pamięci autorskimi fotografiami.

Trzeci dzień spotkania z fotografią to praca ze światłem. Jak za pomocą jednego lub kilku źródeł światła można wpływać na wygląd obrazu i uzyskać odpowiednie efekty w sztuce fotografii.
Omówiliśmy również efekty pracy w plenerze, ale tylko te cyfrowe, bo na wersję analogową pozostanie nam poczekać do kolejnych zajęć gdzie będziemy pracować w ciemni. Poznamy cały proces wywoływania zdjęć czarno-białych „starą metodą”. Omówimy kolejne procesy chemiczne i odczynniki wykorzystywane w cyklu technologicznym.

Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć !

Przygoda z fotografią w Centrum Kultury w Kamiennej Górze to nie tylko świetna zabawa, spotkanie z historią ale również niepowtarzalna atmosfera zajęć prowadzonych przez kamiennogórskiego fotografika Andrzeja Kędzię.