W Galerii Centrum w Kamiennej Górze zakończyła się wystawa Topografia jutra, na której prezentowane były prace Katarzyny Doszczak-Fuławki. Autorka uczestniczyła w finisażu.

Wystawa „Topografia jutra” to linearne opowieści o podróżach po emocjach, spotkaniach, miłościach i cierpieniach. Obrazy rozegrane impresyjnymi wizjami moich przeżyć. W swoich projektach wykorzystuję srebro, złoto oraz miedź. Wyważona dekoracyjność abstrakcyjnych i ornamentalnych wątków oraz symetria wykrawanych fragmentów wpisują się w artystyczny wokabularz.

Wystawę tworzy 14 prac wykonanych w różnych technikach. Część prac powstało w autorskiej technice polegającej na nakładaniu kolejnych warstw papieru. Jak tłumaczyła autorka, prezentowane prace to opowieść o jej życiu i o tym jak je odbiera. Uczestnicy finisażu mogli od autorki poznać przesłanie każdej z prac.

Linearne uniwersum niczym nieskrępowanej formy to swoisty manifest sztuki projektantki Katarzyny Doszczak-Fuławki, absolwentki Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz stypendystki MKiDN. Impresyjne wizje zainspirowane są osobistymi emocjami i przeżyciami autorki. Materia (karton, deska), poprzez nawarstwienie zyskuje trójwymiarowość. Przenikające się sekwencje linii, żłobień oraz ażurowość budują atmosferę niedopowiedzenia i napięcia. Malarski efekt uzyskuje dizajnerka powlekając obrazy i biżuterię metalicznymi warstwami. W swoich projektach wykorzystuje srebro, złoto oraz miedź. Wyważona dekoracyjność abstrakcyjnych i ornamentalnych wątków oraz symetria wykrawanych fragmentów wpisują się w artystyczny wokabularz autorki.