Wakacje w Centrum Kultury w Kamiennej Górze ruszyły na całego !

Łapiemy oddech między wakacyjnymi zajęciami żeby podsumować sezon zajęć z serii „proGRAmujemy w Centrum Kultury”.

Podczas ponad 20. zajęć zajmowaliśmy się wszystkim czym zajmują się prawdziwi twórcy gier. Pisaliśmy kod ale też tworzyliśmy modułowe poziomy, przygotowując materiały i tekstury dla prefabrykatów.

Sporo czasu zajęły zajęcia stałe. Praca nad mechanikami, testowanie, teksturowanie, tworzenie modeli, kodowanie kontrolera gracza. Zajmowaliśmy się oświetleniem, systemami cząsteczek i fizyką świata gier. Realizacja dźwięku w grach wideo oparta została na technologii Fmod oraz naszych doświadczeniach z Studio Nagrań Centrum Kultury.

Do tego celu wykorzystujemy silnik Godot Game Engine, który już teraz podbija serca twórców na całym świecie! Na naszych zajęciach będziemy również zgłębiać tajniki grafiki komputerowej. Poznamy sekrety programów graficznych, opanujemy sztukę obróbki dźwięku, a nawet stworzymy niesamowite modele 3D w Blenderze. Przez kolejne tygodnie będziemy uczyć się technik animacji 3D dodając życie naszym stworzonym postaciom.

Poznaliśmy smak szarej codzienność game developera. Były testy i programowanie kontrolera Xbox, praca z Fmod i Audacity. Był tez gameplay w wydaniu dziewczyn. Motion Capture z wykorzystaniem AI – jednym słowem Rokoko! Nie mogliśmy oderwać się od pracy. Z wypiekami na twarzy stawialiśmy kolejne kroki w tworzeniu gier.

Nasi młodzi adepci sztuki programowania wkroczyli w fascynujący świat kodowania, gotowi stworzyć swoją własną grę komputerową! Podczas naszych zajęć nie tylko uczymy się podstaw programowania, ale także rozwijać nasze umiejętności logicznego i twórczego myślenia.

To był fascynujący (k)rok w GAMEDEV. Przed nami 5 dni warsztatów 19-23 SIERPNIA, a po wakacjach ruszamy z kolejnymi zajęciami.

Podczas zajęć pracowaliśmy na nowoczesnej pracowni komputerowej oraz wykorzystując sprzęt gamingowy z projektu #miniPAKT Gminne Pracownie Komputerowe.