Zapraszamy na spektakl Teatru Układ Formalny pt. „Limba”.

18 KWIETNIA 2024 godz. 18.00 Sala widowiskowa.
Centrum Kultury w Kamiennej Górze, I piętro, wejścia A i C (winda).

Wstęp na spektakl jest bezpłatny!

Sztuka „Limba” powstał w partnerstwie z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej w Polsce w ramach kampanii zachęcającej do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach europejskich. Głosowanie do Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się w Polsce 9 czerwca, to szansa na podjęcie decyzji, na czym Unia Europejska powinna skupić się przez następne pięć lat. Wykorzystaj swój głos!

reż. Piotr Ratajczak; Spektakl powstał w koprodukcji Teatru Układ Formalny oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Spektakl przenosi widzów w sam środek zamkniętego, elitarnej klasy osiedla mieszkaniowego. W trakcie rutynowego zebrania lokatorskiego ósemka bohaterów z różnych środowisk spotyka się, aby podjąć decyzję o posadzeniu drzewka, tytułowej limby. Jednak to, co miało być standardowym spotkaniem, szybko zamienia się w dramatyczną konfrontację. Lokatorzy, reprezentujący różne grupy społeczne, zawody, ideologie i statusy materialne, prezentują swoje różnorodne wizje i pomysły na przyszłość osiedla. Kompromis staje się nieuchwytny, a prawda o mieszkańcach wychodzi na jaw pod wpływem emocji i nieoczekiwanych zdarzeń. Czy w tej wojnie na racje i argumenty ktoś może zwyciężyć? Odkryjcie to razem z nami w spektaklu „Limba”!

„Limba” zaczyna się jak u Barei a kończy jak u Hitchcocka, pomiędzy jest zwyczajne polskie życie, gdzieś na osiedlu, jakich pod Wrocławiem całkiem sporo.

Szacowany czas trwania: 80/90 minut
Spektakl rekomendowany dla widzów od 16. roku życia.

REALIZATORZY/ REALIZATORKI
reżyseria PIOTR RATAJCZAK
scenariusz i dramaturgia PIOTR ROWICKI
scenografia MARIANNA LISIECKA-SYSKA
kostiumy NIKOLA ŁADA
choreografia ARKADIUSZ BUSZKO
muzyka TYMOTEUSZ WITCZAK
kierownik produkcji PAWEŁ ZARĘBA
realizacja światła KACPER SCHEFFLER
realizacja dźwięku WIKTOR GRZEGORZEWSKI

obsada ALICJA CZERNIEWICZ, WIKTORIA CZUBASZEK, PAULINA MIKUŚKIEWICZ, PRZEMYSŁAW FURDAK, JERZY GÓRSKI, ADAM MICHAŁ PIETRZAK, RAFAŁ PIETRZAK, MACIEJ RABSKI

Koproducentem spektaklu jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS).
Sztuka powstała w partnerstwie z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej w Polsce, które zachęca do głosowania 9 czerwca w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Spektakl jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz środków Gminy Wrocław.