LETNIA AKADEMIA PLASTYCZNA | 5 LIPCA
czyli Wakacje w Centrum Kultury.

To był pracowity tydzień podczas zajęć plastycznych dla uczestników naszej Letniej Akademii. Piątego dnia, 5 lipca, każdy z uczestników miał możliwość kontynowania pracy w dowolnej technice poznanej podczas zajęć w trakcie minionego tygodnia.

Również dzisiaj pracowaliśmy z linorytem. Przy pomocy odpowiednich farb nanosiliśmy przygotowane wzory na tekstylia i tkaniny. Uczestnicy wykonywali własne nadruki na płóciennych torbach, koszulkach i innych elementach garderoby.

Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak przypinki. Powstały liczne wzory w różnych technikach i kolorystyce, przedstawiające wzory z bajek, gier i motywów z popkultury. Ogromną atrakcją była możliwość samodzielnego prasowania przypinek przy pomocy specjalnej prasy.

Na koniec na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy oraz teczki wypełnione wykonanymi podczas zajęć pracami, które dzieci zabrały ze sobą do domów.

_________________________________________

Nasza oferta wakacyjna jest stworzona tak, aby zapewnić dzieciom w wieku 8-14 lat kreatywny i pełen wrażeń czas wolny. Dla naszych stałych uczestników zajęć będzie to doskonała okazja do kontynuowania rozpoczętych już aktywności. A jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z naszym Centrum Kultury, to „Letnie Akademie” będą dla Was idealnym sposobem na zapoznanie się z naszą ofertą i dołączenie do naszej kulturalnej rodziny.

Wakacyjne działania Centrum Kultury zostały dofinansowane przez Miasto Kamienna Góra ze środków pochodzących z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Kamienna Góra na 2024 rok.