Centrum Kultury w Kamiennej Górze oraz Jestem Harmonią Sound Healing zapraszają serdecznie do udziału w relaksacyjno-terapeutycznej kąpieli w dźwiękach.

Termin: sobota 29.06.2024, godzina 18:00-19:00,
Miejsce: Centrum Kultury, ul. Tadeusza Kościuszki 4, sala do jogi
Rezerwacja miejsca: tel. 75 744 28 75 (liczba miejsc jest ograniczona)

Kąpiel w dźwiękach to seans pięknie brzmiących mis kryształowych oraz gongów i dzwoneczków, który przynosi uczestnikom ukojenie, wyciszenie, spokój, regenerację układu nerwowego, reset energetyczny oraz poczucie życiowej harmonii i pokoju.
Terapia dźwiękiem to wykorzystanie fal dźwiękowych oraz odpowiednich częstotliwości jako techniki do zarządzania świadomością w celu zsynchronizowania rytmów kory mózgowej. Regularne korzystanie z kąpieli w dźwiękach powoduje harmonizowanie przepływu energii przez ciało oraz wzmacnia umiejętność zarządzania własną energią życiową. Terapia dźwiękiem to proces, który umożliwia pozyskiwanie energii z własnego wnętrza, jako jedynego niewyczerpalnego źródła, które daje nam siłę do życia, moc, suwerenność, wolność, radość oraz zdrowie. Zewnętrzne czynniki, substancje, środki, inne osoby bywają substytutami, które uzależniają oraz w konsekwencji wyczerpują i pozbawiają nas mocy. Prawdziwa siła, miłość, zdrowie i spokój pochodzą z naszego wnętrza – naszym zadaniem jest nauczyć się z tych wewnętrznych zasobów korzystać. Regularny kontakt z własnym wnętrzem to praca, która zawsze przynosi nam i naszym bliskim najwyższe dobro. Dlatego tak ważna jest regularność, dyscyplina oraz determinacja w dbaniu o stan psychofizyczny.

Korzyści płynące z terapii dźwiękiem:
• wprowadza umysł i ciało w stan głębokiej relaksacji i medytacji, podczas którego następują procesy naprawcze organizmu, narządów i układów;
• regeneruje i równoważy układ nerwowy, który w obecnych czasach jest przeciążony mnogością bodźców i nadmiernym stresem;
• tworzy nowe połączenia neuronalne w mózgu zmieniając nawyki na zdrowe, leczy uzależnienia, szkodliwe programy oraz wzorce;
• uwalnia zapisane w ciele i podświadomości emocje oraz traumy;
• regeneruje umysł oraz organizm będący w stanie wypalenia zawodowego, prze stymulowania, depresji, nerwicy, bóli somatycznych ciała;
• odmładza i odżywia organizm na poziomie komórkowym;
• wzmacnia kreatywność i koncentrację oraz rozwija wewnętrzny potencjał;

Przeciwwskazania do udziału w kąpieli w dźwiękach:
Sztuczne zastawki serca, rozrusznik serca, pierwszy trymestr ciąży. Na czas sensu prosimy o wyłączenie aparatów słuchowych w wypadku korzystania.

Jak się przygotować?
Zalecane jest nie spożywać posiłku bezpośrednio przed seansem. Lekki głód pomaga osiągnąć głęboki stan medytacji i świadomości oraz połączenie z Wyższym Ja.
Zabierz ze sobą karimatę, poduszkę oraz koc lub śpiwór (jeśli nie posiadasz karimaty, daj nam znać, postaramy się coś zorganizować). Weź ze sobą wodę lub ciepły napar, gdyż po tym wysoko wibracyjnym doświadczeniu odczujesz wzmożone pragnienie. Ubierz się wygodnie. Postaraj się wyciszyć w drodze na wydarzenie, a na czas seansu wyłącz telefon.

Zapraszamy.