Niedzielny koncert w Centrum Kultury w Kamiennej Górze koncert to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki klasycznej! Tym razem na scenie zabrzmią niezwykłe aranżacje „Czterech Pór Roku” Vivaldiego, które zostały przygotowane przez utalentowanych artystów – Marcina Zdunika i Liliannę Stawarz.

To niepowtarzalna okazja, by doświadczyć magii baroku w interpretacji dwóch tak wybitnych artystów!

Dzisiejszym koncertem wracamy do organizowania wydarzeń kulturalnych dla kamiennogórskiej publiczności w niedzielne popołudnia.

Lilianna Stawarz, kierowniczka artystyczna Festiwalu Oper Barokowych i kierowniczka muzyczna orkiestry Royal Baroque Ensemble, to postać znana i ceniona w świecie muzyki dawnej. Jej talent klawesynistki oraz wybitnego pedagoga zdobi Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, gdzie pełni funkcję profesora belwederskiego. Z wieloletnim doświadczeniem związana jest również z Warszawską Operą Kameralną i zespołem muzyki dawnej Il Tempo, koncertując na najważniejszych festiwalach muzycznych na całym świecie.

Natomiast Marcin Zdunik, wybitny polski wiolonczelista, zdobył uznanie jako solista i kameralista na światowych scenach. Jego improwizacyjne umiejętności zachwycają słuchaczy, a kompozycje wywołują dreszcz emocji. Laureat prestiżowych konkursów muzycznych, m.in. Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego i konkursu New Talent, Zdunik koncertował w najbardziej renomowanych salach koncertowych i współpracował z czołowymi zespołami oraz dyrygentami.